ARTE VINI PN RULANDSKÉ MODRÉ 13,5% / 0,75l

Tento produkt u nás nakoupíte za 309.00  s DPH

Objednat ARTE VINI PN RULANDSKÉ MODRÉ 13,5% / 0,75l:
vložit ks   za 309.00 Kč
Produkt ARTE VINI PN RULANDSKÉ MODRÉ 13,5% / 0,75l .

Delikátní ovocné aroma odrůdy Pinot Noir (Rulandské modré) je charakterizováno vůní lesních plodů, dotekem jahod a jemnou kořenitostí. Sametově hebké v ústech, dobře vyvážená svěží kyselinka a krásně hřejivý závěr. Velmi příjemné víno. Doporučujeme k drůbeži, třeba ke kachně či huse, a ke zvěřině. Hrozny pro výrobu tohoto vína pocházejí z oblasti Hustopeče z viniční tratě Růžová hora se sprašovou půdou s vysokým podílem vápence. Zdejší půda je dobře vyhřívaná a perfektně provzdušněná. To poskytuje velmi dobré podmínky pro pěstování náročných burgundských odrůd. Jižní expozice umožňuje důkladné vysušování hroznů, které díky tomu zůstávají zdravé a krásně vyzrávají. Vinice je obhospodařována na principech biologického zemědělství.

Arte Vini

Společnost Arte Vini je výrobcem vín z Nového Šaldorfu na Znojemsku. Jejím cílem je nabídnout vína vycházející z moravské vinařské tradice, která přináší radost pokaždé, když se jich napijete, a hodí se k mnoha pokrmům naší pestré české kuchyně. Hlavními přívlastky všech nabízených vín jsou příjemná ovocnost, elegance, svěžest a vysoká kvalita. Vinařství si zakládá na „umění vinařského řemesla“ – vinice, z nichž hrozny pocházejí, jsou obhospodařovány ekologickým způsobem, ve sklepě jsou používány tradiční přírodní postupy. Při výběru odrůd vinné révy se Arte Vini zaměřuje zejména na staré a na Moravě tradiční odrůdy, jako například Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Frankovku, Zweigeltrebe a Pálavu.

Jižní Morava

Vína z oblasti Jižní Moravy

Vinařská oblast Morava se rozkládá na 17 450 ha vinic a zabírá tak 96 % plochy, na níž se v České republice pěstuje vinná réva. Dělí se dále na čtyři podoblasti: mikulovskou, slováckou, velkopavlovickou a znojemskou. Patří k nejsevernějším oblastem Evropy, kde se vinná réva pěstuje. Průměrná roční teplota je 9,42 °C, průměr ročních srážek 510 mm a průměrná roční délka slunečního svitu 2 244 hodin. Panují zde vnitrozemské klimatické podmínky s občasným vlivem atlantického vzduchu. Vzhledem k rozmanitému složení půdy (štěrkové, kamenité, písečné, jílovité, vápenité, …) má ideální předpoklady pro pěstování bílých odrůd. Modrým odrůdám se v našich zeměpisných šířkách tolik nedaří, ale díky moderním zpracovatelským technologiím a teplejšímu počasí je jejich kvalita na vzestupu. V každém případě platí, že jednotlivé podoblasti mají svá vlastní specifika, a produkují tak vína rozličných charakteristik.

 

Objem: 750 ml

Obsah alkoholu: 13,5%

Složení: Odrůdové víno révové

Barik: Zrálo v sudu

Ročník: 2018

Barva: Červené

Odrůda: Pinot Noir 100%

Sladkost: Suché

Vhodné pokrmy: Drůbež, pernatá, samostatně, sýry, uzeniny

Teplota: 18°C

Další produkty

  • Další produkty od výrobce
  • Další produkty z kategorie Červená vína